Het project
Gedurende dit project bezoek je een maatschappelijke organisatie in de buurt van Oyugis in Kenia. Deze organisatie bevindt zich midden in de natuur en heeft als doel om samen te werken met de gemeenschap en er zo voor te zorgen dat zij beter kunnen voorzien in hun levensonderhoud. Dit doen ze door ervoor te zorgen dat hun capaciteit vergroot wordt en armoede wordt aangepakt door middel van duurzame en realistische kleinschalige ontwikkelingsinitiatieven.
De organisatie focust op verschillende onderwerpen, zoals water en sanitaire voorzieningen, basisonderwijs, alternatieve manieren om energie op te wekken, gezondheidszorg, voedselzekerheid en het versterken van kansen voor jongeren en vrouwen. Dit project is jaarrond beschikbaar voor individuen en groepen.
Vrijwilligerswerk
Bij dit project moeten er drie klaslokalen gebouwd worden met lokale materialen en lokale vakmensen die ondersteund kunnen worden door vrijwilligers. De werkzaamheden kunnen bestaan uit:
- Het produceren van stenen met lokale grond en water
- Fundering aanleggen
- Muren bouwen
- Hout zagen voor de dakconstructie
- Het aanbrengen van een dak op de lokalen
- Schilderen van de klaslokalen
Daarnaast zijn er ook talloze andere mogelijkheden bij de organisatie voor vrijwilligerswerk. Er zijn zorgcentra, scholen voor speciaal onderwijs, training centra en voedselzekerheidsprojecten in de landbouwsector. Neem contact met ons op om samen te kijken naar alle mogelijkheden om je in te zetten in Kenia.
Verblijf
Er zijn basisvoorzieningen aanwezig in de accommodatie bij dit project. Er zijn bedden en matrassen met schoon beddengoed aanwezig. Er is een gemeenschappelijke keuken met stromend water beschikbaar. Er wordt voorzien in hulp bij het bereiden van maaltijden en de schoonmaak indien gewenst. Daarnaast is er een gasaansluiting zodat er gekookt kan worden.
Je wordt aangemoedigd om boodschappen te doen bij de lokale bevolking. Er is verse groente, vis uit het Victoriameer, fruit en nog veel meer beschikbaar.
Tot slot is er een gezondheidszorgcentrum op redelijke afstand van het project aanwezig.
Reis
Je verzorgt zelf de reis naar het Kisumu International Airport in Kisumu. Vanaf hier zul je worden opgehaald.
IBO vraagt al haar vrijwilligers om zo duurzaam mogelijk te reizen, dus bij voorkeur met openbaar vervoer. Soms is vliegen onvermijdelijk. Wat je in ieder geval kunt doen, is je CO2-uitstoot compenseren. Kijk voor meer informatie op de website van Milieu Centraal. Je kunt ook CO2 compenseren via IBO, door een donatie aan het duurzame bomenproject in Oeganda. Lees er hier meer over.
Voorbereiding
IBO biedt een goede voorbereiding op jouw vrijwilligerswerk in het buitenland. Zo ontvang je een digitaal infopakket en een uitnodiging voor de voorbereidingsbijeenkomst. Lees hier meer over het hele proces van vertrek tot terugkomst.
Kosten
IBO vraagt €50,- inschrijfgeld. Je kan nu ook IBO-supporter worden, dan betaal je geen inschrijfgeld. Daarnaast betaal je voor dit project deelnamekosten. Deze kosten zijn afhankelijk van de duur van je verblijf. Zo werkt een Project op Maat. Zo werkt het voor Groepen. Wil je meer weten over de totstandkoming en besteding van je bijdrage? Lees over de Kosten voor deelname.
Extra fondsenwerving voor dit project wordt zeer gewaardeerd!
Inschrijven
Schrijf je hier in als vrijwilliger bij IBO.