Ondersteun het Tibet Huis bij onderhoud van het terrein en evenementen in Votigno

Het project

Het Tibet House Onlus, opgericht in maart 1990 onder auspiciën van de Dalai Lama, is een non-profit cultureel centrum gevestigd in Votigno di Canossa (Reggio Emilia), op slechts enkele kilometers van het beroemde kasteel, de locatie van de historische bemiddeling tussen het pausdom en het keizerrijk in 1077, die werd bevorderd door gravin Matilda. Het Tibet House, het eerste in zijn soort in Europa en uniek in Italië, werd opgericht door de arts Stefano Dallari uit Reggio Emilia. Het centrum herbergt een Tibetaans museum, een Tibetaanse tempel, ruimtes voor meditatie, en zalen voor rondetafelgesprekken, seminars en cursussen. Het complex is gelegen in de groene heuvels van Reggio Emilia, binnen de oude muren van een charmant middeleeuws dorpje, dat dankzij een lange en zorgvuldige restauratie door ambachtslieden en vrijwilligers van over de hele wereld weer tot leven is gewekt.

Vrijwilligerswerk

Verwachte werkzaamheden: - Onderhoud binnen het gehucht, evenals de verzorging van groenvoorzieningen, moestuinen en dieren; - Het schoonmaken en inrichten van een ruimte voor een tentoonstelling gewijd aan Fosco Maraini, de bekende antropoloog en fotograaf, auteur van belangrijke werken en studies over Tibet; - Ondersteuning bij de organisatie van geplande evenementen. Zaklamp, stevige schoenen, werkhandschoenen, slaapzak of lakens en kussensloop, persoonlijke medicijnen, muggenspray, zwemkleding. Als je een muziekinstrument bespeelt, neem het dan mee.

Verblijf

De maaltijden worden verzorgd door de gastorganisatie. Binnen de groep wordt de maaltijdbereiding in ploegen verdeeld en alle maaltijden worden in het gehucht genuttigd. Er zijn verschillende kamers in het gehucht: 2 tweepersoonskamers, 2 driepersoonskamers, 1 slaapzaal voor 5 personen en 1 slaapzaal voor 8 personen, met gedeelde badkamerfaciliteiten.

Vrije tijd

Naast het ondersteunen van verenigingsactiviteiten, zullen er educatieve sessies zijn over onderwerpen die verband houden met Tibet House: boeddhisme, sjamanisme, Tibet en meditatie. Andere mogelijke activiteiten: - Yoga bij zonsopgang/zonsondergang - Mindfulnesscursus - Proeverij bij Azienda Agricola Strada del Casalino.

Reis

De dichtstbijzijnde luchthavens zijn Bologna, Milaan Bergamo en Milaan Linate. Reis verder met de trein naar het treinstation van Reggio Emilia.

De reis naar je project regel je zelf. IBO vraagt al haar vrijwilligers om zo duurzaam mogelijk te reizen, dus bij voorkeur met trein of bus. Wat je in ieder geval kunt doen, is je CO2-uitstoot compenseren. Kijk voor meer informatie op de website van Milieu Centraal. Je kan ook CO2 compenseren via IBO, door een donatie aan het bomenproject in Oeganda. Lees er hier meer over.

Voorbereiding

IBO biedt een goede voorbereiding op jouw vrijwilligerswerk in het buitenland. Zo ontvang je een digitaal infopakket en een uitnodiging voor de voorbereidingsbijeenkomst. Lees hier meer over het hele proces van vertrek tot terugkomst.

Kosten

IBO vraagt €50,- inschrijfgeld. Je kan nu ook IBO-supporter worden, dan betaal je geen inschrijfgeld. Daarnaast betaal je voor dit project €189,- deelnamekosten. Wil je meer weten over de totstandkoming en besteding van je bijdrage? Lees over de kosten voor deelname.

Houd er rekening mee dat deelnemers tijdens het kamp mogelijk extra activiteiten ondernemen: deze activiteiten zijn niet inbegrepen in de kampkosten, maar dienen ter plekke te worden betaald. Het is raadzaam om wat contant geld mee te nemen voor deze benodigdheden.

Inschrijven

Schrijf je hier in als vrijwilliger bij IBO.

Let op: Je kunt je tot halverwege april 2026 inschrijven. De plekken zijn zeer gewild.