- Stel een vraag -

Heb je een algemene vraag of wil je in contact komen met andere vrijwilligers?
Stel dan je vraag door hier te klikken.

Wil je direct naar het inschrijfformulier? Klik hier.
Wil je direct naar het programma? Klik hier.
Wil je direct naar de homepage van IBO-Nederland? Klik hier.

.

Laat een bericht achter




  1. jessie zegt:

    Hallo IBO,

    Al een paar jaar ben ik heel erg enthousiast over Ibo. Zelf ben ik ook een keer naar een bijeenkomst geweest. Na het een aantal zomers te hebben uitgesteld heb ik besloten om het dit jaar toch echt te gaan doen! Tot mijn teleurstelling zie ik dat de reis 2012 niet binnen de projectprijs valt. Kan ik hieruit afleiden dat het volgend jaar weer anders zou kunnen zijn? Waarom is dit beleid eigenlijk veranderd? Het is namelijk wel wat duurder dan de oude prijzen die ik van Ibo gewent ben…

    Ik hoop dat jullie hierover wat meer info kunnen geven.

    Groetjes,
    Jessie

    • ibo zegt:

      Beste Jessie,

      Dit jaar willen we de vrijwilligers de mogelijkheid bieden om langer te blijven in het land van het project. Dit betekent dat je niet meer verplicht bent om na het project meteen terug naar Nederland te reizen. Het biedt je dus meer mogelijkheden.
      De verhoging van de projectbijdrage is een direct gevolg van de dalende inkomsten. Vroeger konden wij op de projecten bijleggen, helaas kunnen we dat dit jaar niet meer doen. Wij blijven echter een Stichting zonder winstoogmerk.

  2. Dirk-Jan van Gerwen zegt:

    Hoi Esther,

    Een vraag over wat men van de organisatie vindt. Da’s weer eens wat anders dan vragen waarop het antwoord op de site terug te vinden is.

    Hoewel mijn ervaring met de Bouworde in het niet valt ten opzichte van een aantal andere deelnemers die ik heb mogen ontmoeten tijdens de projecten waaraan ik heb meegedaan, denk ik dat ik toch wel iets zinnigs op je vragen kan antwoorden. In mijn ogen bestaat de Bouworde louter uit gedreven mensen met hart voor de zaak.

    Ook ik heb in de afgelopen jaren mijn ogen open gehouden voor andere organisaties, maar veelal kom ik dan organisaties tegen die én de hoofdprijs vragen én je zelf op locatie nog voor van alles laten zorgen. De bouworde is één van de weinige organisaties (zo niet de enige) die redelijke prijzen vragen en nagenoeg alles voor je regelen.

    Wat bedoel je precies met “de symbolen die op de site staan”, want zoiets komt van van de Nederlandse tak niet bekend voor. (Van de Belgische tak week ik wel dat ze veel symbolen in hun programmaoverzicht gebruiken.) Wat er wel en niet geregeld is, kan ik alleen vanuit mijn eigen ervaringen vertellen, maar voor zover ik het begrepen heb, staat het in het programma expliciet vermeld als iets niet geregeld is.

    De leiding van het project is iemand die nauw te maken heeft met het project zelf, soms iemand uit het land zelf, soms iemand uit een ander land. Over het algemeen spreekt die persoon wel één of meer van de bekende westerse talen (Engels, Duits). Soms, tijdens het werk, is die persoon niet altijd aanwezig, maar dan heb je altijd nog vier persoonlijke tolken bij (je handen en je voeten ;) ).

    Accommodatie en de versterking van de inwendige mens zijn over het algemeen uitstekend verzorgd, naar maatstaven van land waar je bent. Ik heb in ieder geval geen al te grote problemen daarmee gehad. Soms krijg je wel eens iets voorgeschoteld waarbij je je ogen even moet sluiten en je verstand op nul zetten om de smaak te pakken te krijgen.

    Steun vanuit Nederland is ook heel goed. Incidenteel wil het wel eens voorkomen dat er zich problemen voordoen. Zo hadden we een keer het “geluk” dat het reisbureau waar de Bouworde destijds de treintickets boekte een foutje had gemaakt met betrekking tot de datum van de nachttrein die we moesten hebben. De reservering was goed, maar het ticket zelf was pas de volgende dag (zo’n anderhalf uur later) geldig. Voor de conducteur was dat, ondanks een telefoongesprek met het noodnummer van de Bouworde “scheissegal” en het kwam er uiteindelijk op neer dat we ter plekke nieuwe tickets moesten kopen die naderhand door de Bouworde weer werden vergoed. Ach, wat zal ik zeggen? Shit happens? :P

    Je werkt niet echt voor de Bouworde, de Bouworde is meer een tussenpersoon, eigenlijk vergelijkbaar met een uitzendbureau. Kleinere projecten op locatie vragen bij de Bouworde vrijwilligers aan en krijgen die op basis van bepaalde criteria toegewezen. Het is dus echt wel iets meer dan “alleen maar doorverwijzen” wat ze doen.

    Ik kan nog veel meer vertellen over de elf bouwkampen waaraan ik heb meegedaan en zal dat ook graag doen. Je mag me best een mail sturen op dirk-jan.van.gerwen_GEENSPAM@van-gerwen.com. (Je kunt vast en zeker wel raden welk deel uit dat adres je weg moet halen. ;) )

    Groetjes,

    Dirk-Jan

  3. Esther zegt:

    Hoi!

    Ik ben geinteresseerd naar reizen met de bouwgroep, maar ik heb nog niet zoveel informatie kunnen vinden over de organisatie.
    Is er iemand die al eerder mee is geweest, en mij meer kan vertellen erover?
    En hoe denken jullie over de organisatie zelf? Is het een betrouwbare organisatie?

    Ik heb geprobeerd de symbolen die op de site staan na te zoeken, maar ik kan niet goed vinden wat er voor de reizigers precies allemaal geregeld is.
    Denk hierbij aan tolken, accomodatie, leiding in het gebied, steun vanuit nederland, of je werkt met de organisatie zelf, of dat zij je alleen maar doorverwijzen.

    Groetjes, Esther

  4. Lisanne zegt:

    Hallo,
    mijn vraag is wanneer de nieuwe projecten van 2012 op de site komen te staan.
    En de vliegreis zit bij de kosten in toch?

    Groeten,
    Lisanne

  5. Harry Laagland zegt:

    In de 60 er jaren ben ik twee keer als vrijwilliger met de bouworde op stap geweest.
    Nu, vele jaren later, leek het me leuk te gaan kijken hoe de woonwijkjes er bij staan. Het gaat om een project in Kindsbach en Sinzig in Duitsland.
    Ik ben er nooit meer geweest en er zullen door het grote aantal jaren dat verstreken is geen herkenningspunten zijn.
    Mijn verzoek is of u de lokaties waar de woningen staan aangeven. Het waren projecten ten behoeve van oost duitse vluchtelingen .

    Bij voorbaat dank voor de informatie en hopenlijk kunt u ze nog in de archiven vinden.

    Met vriendelijke groet,

    Harry Laagland

  6. carolien zegt:

    Goedemiddag, ik heb een vraag: graag zou ik vrijwilligerswerk in Italie willen doen,
    ik ben 44jaar, kom ik dan nog in aanmerking hiervoor?
    Graag zou ik een reactie van u krijgen,
    alvast vriendelijk bedankt.

    Carolien van de Schepop-van der Hoef